Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 września 2021
LEGIA AKADEMICKA 2022
W Dzienniku Urzędowym MON ukazała się Decyzja nr 122 Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 września 2021 r. w sprawie programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów Legia Akademicka.
Decyzja określa m.in. organizację i realizację programu w części teoretycznej w uczelniach oraz w części praktycznej w wytypowanych jednostkach wojskowych. Precyzuje także kto i na jakiej zasadzie może uczestniczyć w programie. Dokument zawiera również niezbędne załączniki, w tym wnioski o przyjęcie na zajęcia w części teoretycznej oraz o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych.
Podobnie jak w roku ubiegłym ochotnicy będą mogli szkolić się w module podstawowym, podoficerskim oraz – po debiucie w kończącej się tegorocznej edycji – oficerskim. Limit miejsc w module oficerskim w nadchodzącym roku akademickim określono na „nie więcej niż 250”.
 
Z całością dokumentu można zapoznać się tutaj>>> http://bityl.pl/M8IUw
 
Legia Akademicka to program skierowany do studentów, którzy chcą odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy i myślą o przyszłej służbie zawodowej. Program jest realizowany od 2017 roku, a obecnie koordynuje go Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W tegorocznej edycji moduł podstawowy kończący się złożeniem przysięgi i uzyskaniem stopnia szeregowego rezerwy ukończyło ponad 1600 osób. Niemal tyle samo zostało kapralami rezerwy po module podoficerskim. Z kolei do finiszującego właśnie modułu oficerskiego zakwalifikowano 57 osób.
 
Źrodło: Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”
generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu
Wały Gen. Sikorskiego 21
87-100 Toruń
tel. 261432330
fax. 261432365
wkutorun@ron.mil.pl

    
  • BIP