Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
18 listopada 2020
„EkstraKLASA WOJSKOWA” - TURNIEJ ON-LINE DLA KLAS WOJSKOWYCH
Uczniowie sprawdzą się z wiedzy o Wojsku Polskim w turnieju on-line. "EkstraKLASA Wojskowa".

Uczniowie sprawdzą się z wiedzy o Wojsku Polskim w turnieju on-line.  "EkstraKLASA Wojskowa" to turniej adresowany dla uczniów klas o profilu wojskowym, uczących się w szkołach prowadzących „Oddziały Przygotowania Wojskowego” i „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, czyli programów edukacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, koordynowanych przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. 

Turniej będzie miał charakter wieloetapowy i potrwa do końca stycznia 2021r. Eliminacje rozpoczną się 9 grudnia. Trzy osobowe drużyny reprezentujące szkoły przystąpią do turnieju w formie zdalnej. Odpowiadać będą indywidualnie na poszczególne pytania testu. Do następnego etapu przejdzie tylko szesnaście drużyn, które osiągną najwyższą łączną sumę punktów. Będzie to właściwa Ekstraklasa Wojskowa. 

Kolejne etapy turnieju aż do fazy finałowej będą rozgrywane w systemie pucharowym. Wszystkie, aż do meczu o I miejsce, odbędą się na platformie e-learningowej. Sam finał rozegrany zostanie na żywo. Wszystko wskazuje, że będzie to 25 stycznia 2021. Pytania będę miały rosnący poziom trudności wraz następowaniem kolejnych faz turnieju. Nie należy się spodziewać, że będzie łatwo, ale udział w Ekstraklasie Wojskowej zobowiązuje!

Zwycięzca Turnieju zostanie mistrzem Ekstraklasy Wojskowej i otrzyma puchar przechodni. Będzie się nim cieszyć przez cały 2021 rok, do czasu wyłonienia nowego mistrza. Oprócz tego MON przewiduje nagrody rzeczowe dla zdobywców I, II i III miejsca.

W turnieju będą mogły wziąć udział klasy współpracujące z MON. Na chwilę obecną w Certyfikowanych Wojskowych Klasach Mundurowych i w Oddziałach Przygotowania Wojskowego uczy się blisko 11 000 uczniów w całej Polsce.  

Szczegóły na: https://bit.ly/2UBMbe4

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu
Wały Gen. Sikorskiego 21
87-100 Toruń
tel. 261432330
fax. 261432365
wkutorun@ron.mil.pl

    
  • BIP