Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
03 września 2018
PROMOCJA SŁUŻBY WOJSKOWEJ PODCZAS PRZYSIĘGI WOJSKOWEJ STUDENTÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W SZKOLENIU LEGII AKADEMICKIEJ
02 września po raz drugi w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej studentów biorących udział w szkoleniu Legii Akademickiej, którzy swoją służbę rozpoczęli 12 sierpnia.


Żołnierze Legii Akademickiej, złożyli przysięgę wojskową na sztandar toruńskiego Centrum w obecności Komendanta CSAiU płk. Dariusza Adamczyka, zaproszonych gości i swoich najbliższych. Toruńska przysięga była również okazją do promocji wojska. Pokaz sprzętu wojskowego toruńskiego Centrum, który na co dzień jest wykorzystywany do procesu szkolenia, wzbudził duże zainteresowanie wśród licznie przybyłych gości. Natomiast przedstawiciele Wydziału Rekrutacji WKU w Toruniu: mjr Andrzej Sowa oraz p. Tomasz Dłużniewski zorganizowali stoisko promocyjno-informacyjne na temat służby wojskowej. Wielu młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z mundurem oraz w przyszłości wstąpić do różnych form służby wojskowej mogło przy okazji uroczystej przysięgi wojskowej uzyskać informacje dotyczące zasad naboru i rekrutacji do ochotniczych form służby wojskowej, odbywania ćwiczeń wojskowych, pełnienia okresowej służby wojskowej oraz służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

 

Tekst: mjr A. Sowa, Foto: T. Dłużniewski  - WKU w Toruniu

Dołączona galeria zdjęć: PROMOCJA SŁUŻBY WOJSKOWEJ PODCZAS PRZYSIĘGI WOJSKOWEJ STUDENTÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W SZKOLENIU LEGII AKADEMICKIEJ
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu
Wały Gen. Sikorskiego 21
87-100 Toruń
tel. 261432330
fax. 261432365
wkutorun@ron.mil.pl