Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 sierpnia 2018
Wręczenie kart powołania ochotnikom do służby przygotowawczej na III turnus szkolenia w korpusie szeregowych.
W dniu 06.08.2018 r. szef Wydziału Rekrutacji mjr Andrzej Sowa wręczył karty powołania ochotnikom do pełnienia służby przygotowawczej na III turnus szkolenia w korpusie szeregowych.


W dniu 06.08.2018 r.  z upoważnienia Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Toruniu  mjr  Andrzej Sowa  - szef Wydziału Rekrutacji, wręczył karty powołania ochotnikom do pełnienia służby przygotowawczej na III turnus szkolenia w korpusie szeregowych z terminem stawiennictwa w centrach szkolenia i jednostkach wojskowych w dniach 04 i 25.09.09.2018 roku. Ochotnicy do służby przygotowawczej, których w toku postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzonego w dniach 26-30.07.2018 roku, komisja rekrutacyjna powołana przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Toruniu pozytywnie zarekomendowała do odbycia służby przygotowawczej, odbędą szkolenie w wytypowanych centrach szkolenia oraz jednostkach wojskowych. Zakończenie szkolenia planowane jest na 21.12.2018 roku. Wręczenie kart powołania zostało poprzedzone wystąpieniem inspektora Wydziału Rekrutacji Tomasza Gaj, który przedstawił informacje dotyczące uprawnień osób powołanych do czynnej służby wojskowej (m. in. z zakresu ochrony stosunku pracy, zawieszania spłat kredytów przez okres pełnienia czynnej służby wojskowej oraz uprawnień osób pełniących służbę przygotowawczą posiadających na wyłącznym utrzymaniu członków rodziny).

 

Tekst: mjr A. Sowa    foto: kpt. D. Nykiel - WKU w Toruniu

Dołączona galeria zdjęć: Wręczenie kart powołania ochotnikom do służby przygotowawczej na III turnus szkolenia w korpusie szeregowych.
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu
Wały Gen. Sikorskiego 21
87-100 Toruń
tel. 261432330
fax. 261432365
wkutorun@ron.mil.pl