Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 września 2021
TV ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM NA MSPO w KIELCACH
Ponad 6 godzin transmisji ze studia telewizyjnego, ciekawi goście, praktyczne informacje dla wszystkich zainteresowanych służbą w Wojsku Polskim – tak zapowiada się udział Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który w tym roku odbędzie się w dniach 7-10 września.
Punktem centralnym stoiska Biura będzie studio telewizyjne, które za pośrednictwem profili mediów społecznościowych będzie prowadziło przekaz on-line z targowych sal. W gronie gości znajdą ciekawi rozmówcy, eksperci z dowództw, jednostek wojskowych, uczelni i organizacji proobronnych.
Cztery dni transmisji podzielone zostaną w bloki tematyczne. Jeden z nich poświęcony będzie rodzajom Sił Zbrojnych i możliwościom służby w każdym z nich. W kolejnym zostaną zaprezentowane rozmaite formy wstąpienia do wojska: od służby przygotowawczej po udział w programie Legia Akademicka. Przedstawiona zostanie też oferta wojskowych uczelni – goście ze szkół wyższych opowiedzą o wymaganiach, jakie stawiają przed kandydatami, o tym jak wygląda rekrutacja i sam proces kształcenia. Będą też prezentacje sprzętu i wyposażenia przez przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego oraz rozmowy o wybranych stanowiskach w armii, takich jak strzelec wyborowy, medyk pola walki, ratownik morski SAR czy operator BSP.
Oprócz studia Biuro przygotowało również stanowisko rekrutacyjne, podczas którego obecni na targach będą mogli podjąć pierwsze kroki zmierzające do wcielenia w szeregi polskiej armii.
Każdy będzie mógł uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach za pośrednictwem swoich komputerów czy telefonów komórkowych. Z transmisjami ruszamy każdego dnia targów w godzinach 11.00, 13.00 i 15.00. Relacje można śledzić na profilu Biura: Facebook i YouTube.
Zobacz jak to wyglądało na MSPO w 2020 roku >>>> http://bityl.pl/Za087
 
Źrodło: Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”
generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu
Wały Gen. Sikorskiego 21
87-100 Toruń
tel. 261432330
fax. 261432365
wkutorun@ron.mil.pl

    
  • BIP