Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 listopada 2020
PROOBRONNI SENIOROM
Chcesz się włączyć do akcji? wejdź na stronę: www.wspierajseniora.pl

PROobronni SENIOROM

Z powodu występującej obecnie sytuacji epidemiologicznej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapoczątkowała akcję "Wspieraj Seniora", zapraszając również do udziału organizacje proobronne. Już dziś możecie włączyć się w dzieło solidarności z potrzebującymi osobami starszymi.

JAK TO DZIAŁA?
Senior dzwoni na infolinię i informuje, że decyduje się pozostać w domu dla własnego bezpieczeństwa – infolinia odsyła sprawę z numerem telefonu do właściwej gminy i lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Następnie gmina kontaktuje się z seniorem i ustala potrzeby z gotowego katalogu (np. zakupy spożywcze, wyrzucenie śmieci, wyprowadzenie psa). Po ustaleniu formy oczekiwanej pomocy gmina kontaktuje się z zgłoszonymi wolontariuszami, w celu skierowania ich do pomocy konkretnemu seniorowi.

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI? TO PROSTE!


Krok 1: Wejdź na www.wspierajseniora.pl


Krok 2: W zakładce wolontariusz czeka na Ciebie formularz kontaktowy, w którym deklarujesz swoje możliwości pomocy (zakupy (zakupy spożywcze i higieniczne,leki), spacer z psem, obowiązki domowe, sprawy urzędowe, rozmowa, inne).


Krok 3: Po uzupełnieniu formularza, poinformuj dowódcę/prezesa/komendanta swojego stowarzyszenia o tym fakcie.


Krok 4: Osoby odpowiedzialne za stowarzyszenie wysyłają informację o ilości członków oraz terenie działania gdzie zdeklarowano pomoc. Informacje dotyczące wsparcia dla seniorów przez Wasze organizacje przesyłajcie na adresy:  d.krukowski@ron.mil.pl,


Nie czekajcie, już dziś zostańcie wsparciem swojego lokalnego środowiska oraz uczestnikiem Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów!

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu
Wały Gen. Sikorskiego 21
87-100 Toruń
tel. 261432330
fax. 261432365
wkutorun@ron.mil.pl

    
  • BIP